Zima ve Vysokém

Sjezdovky ve Vysokém nad Jizerou a okolí


Skiareál Šachty Vysoké nad Jizerou

Moderní rodinný skiareál Šachty leží na okraji městečka Vysoké nad Jizerou.
Lze využít 1x nový dvou kotvový vlek; 4x single vlek a 5.5 km sjezdových tratí s příjemným terénem s nejmodernější zasněžovací technikou. Denně večerní lyžování s příjemnou restaurací u horní stanice vleku. 

Areál nabízí maximální vyžití pro děti: dětský vlek, kolotoč, snowtubing, dětské skútry, provázkové vleky a cvičné loučky Půjčovna, skiservis a lyžařská škola včetně služby - hlídání dětí.
Více než 35km perfektně značených a pravidelně upravovaných běžeckých okruhů. Běžecký areál má své zázemí: převlékárnu, toalety, místnost pro úpravu lyží. Okolo Vysokého (zejména směrem na Jizerské hory) jsou trasy upravovány pravidelně, neboť se jedná o součást magistrály.
Parkování: v areálu je možné využít tří parkovacích zóny.
Příjemná restaurace s posezením na terase a báječným výhledem na okolní kopce, 3x bistro.


Skiareál Větrov - Vysoké nad Jizerou

Skiareál Větrov se nachází ve Vysokém nad Jizerou v západní části Krkonoš. Lyžařský areál je orientován na severní stranu a nabízí krásný pohled na Krkonoše, především na Lysou horu s Kotlem, Černou horu, Sněžku,...

Skiareál Větrov je určen především pro rodiny s dětmi, pokročilé i začínající lyžaře či snowboardisty. Sjezdovky jsou pravidelně udržovány a jsou tedy určeny i méně zdatným lyžařům.


Lyžařský vlek a sjezdovka Metlák

Skiareál Metlák se nachází ve Sklenařicích, poblíž Vysokého nad Jizerou v západní části Krkonoš nedaleko Skiareálu Šachty Snowhill (areály jsou propojeny). Ski areál Metlák je lyžařský vlek určený především pro rodiny s dětmi, pokročilé i začínající lyžaře nebo snowboardisty. 


Běžecké tratě kolem Vysokého s krásnými výhledy

Informace o běžeckých tratích najdete na webu městečka Vysoké nad Jizerou.